| MindExplode a întrebat:

cu o saptamana in urma am fost racita si am primit injectii cu antibiotice dar dupa tratament nu-mi trecuse durerea de gat medicul a spus ca totul e in regula dar acum a mai trecut o saptamana si astazi am observat ca iar am puroi in gat. Ce sa fac? m-am saturat de atatea pastile si medic, pot cumva sa o tratez fara antibiotice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Nu ti-a nimerit antibioticul daca s-a refacut puroiul. Nu ai cum sa scapi de el numai cu antibiotice, asa ca te sfatuiesc sa mergi inapoi la doctor. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un alt medic care cunoaște!
Pa, pa.

| SunShine_5894 a răspuns:

Albastru de metil in gat, trece puroiul imediat.

| xXDVDXx a răspuns:

Nu sunt medic, dar poti bea lapte cu miere si galbenus de ou calde in fiecare seara.Se spune ca ajuta la durerile in gat.