| dyana99 a întrebat:

Cum as putea sa-mi desfund nasul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BybyBlondina a răspuns:

Bixtonim sau Olynth spray nazal.

26 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa mergi la medicul de familie pentru a vedea din ce cauza sa infundat nasul. Sunt foarte multe cauze si nu poti lua un tratament fara un consult medical.

| AvalohAlyn a răspuns:

Cel mai eficient medicament pentr nas infundat este Olynth(nu stiu daca am scris bine) si Vibrocil.Sunt putin mai scumpe dar eficiente.Iesi mai des la aer, pe afara, pe balcon ca se ti se mai desfunde, mai consuma nistre bomboane din acelea mentolate Golia...etc.Sanatate

| madalinutza a răspuns:

Exista la farmacie ceva picaturi pentru desfundat nasul
nu stiu numelethinking
dar poti sa spui ca picaturi pentru nas si intelege vanzatoareawinking
sau ceva tablete de raceala
Sau... poate o sa razi da eu m-am spalat in nas si asa mi s-a desfundatlaughing)
big hug

| ionut1980 a răspuns:

Sunt niste picaturi Bixtonim, dar e posibil sa ai nevoie de reteta.

| User a răspuns:

Cu un desfundator.

| AdaIoana18 a răspuns:

Incearca sprayul Avamis este foarte bun si eu acum tot din acela folosesc ca sa imi desfunde nasul si beau coldrex daca ai varsta de 13 ani trebuie sa iei Coldrex junior este foarte eficient chiar desfunda nasul.Succes!

| Andreeagen a răspuns:

Iesi la aer rece respira o data si esti ca si noua si maine dai fuguta la farmacie iei un dala de desfundat nasu sau niste bomboane mentolate si gata.

| mermadia a răspuns:

Ceva mentolat de respirat sau de ce nu, chiar gumele foarte foarte mentolate, mestecate! ajuta pe bune!

| madycoco a răspuns:

Cu Olynth. Are la farmacie.

| franck2222 a răspuns:

Cu o aroma de menta dar puternica.

| dyana99 explică:

Va multumesc mult pentru ce ati facut.Sa stiti ca nu am dat la nici unul stupid sau nefolositor.Doar folositor, amuzant si inteligent. E greu sa aleg castigatorul.

| crysty45 a răspuns:

Tragi pe nas cateva picaturi de lamaie, aceasta metoda functioneaza deoarece am incercat-o si eu

| LinNaA a răspuns:

Spraiul Avamys este foarte bun, dar tot odata poti sa-ti desfunzi nasul cu aloe...rupi o petala si din ea scurgi tot sucul apoi iti picuri in nas si nu o sa mai ai probleme cu nasul

| madboy8 a răspuns:

Picaturi de nas, orice firmawinking Bafta

| Smackdown a răspuns:

Cu desfundatorul de WC. :-)

| →s ♥ ą← a răspuns:

Sa sufli in servetelbig grinlaughing. si mai era un medicament. dar nu mai stiu numele vezi la farmaciebig grin!

| AndreeaDeea56 a răspuns:

Cu picaturi.

| Ang3l_9673 a răspuns:

POI: incearca cu spray nazal.costisitor || cu picaturi de lamaie sau malai prajut. daunator mediului || dar asta q chibritu a fost chiar penala =]] oricum sfatul meu e sa bei o cana de lapte si sa pui pe cineva sa te faca sa razi in acelasi timp... vei da totul afara k o pompa hidraulica || sau daca nu incearca q un desfundator de tevi (vezi TOM si JERRY) xD bft

| firulescudenisdenis719 a răspuns:

Cu guma mentolata halls, airwaves etc. Garantat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Olynth ha este foarte bunwinking. Sau daca nu vrei cu spray nazal, incearca sa bei cat mai mul ceai fierbintewinking. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai bunicul meu imi spune mereu, ca daca vrei sa iti desfunzi nasul, cica pune o tablita pe aragazul aprins si pune niste malai pe ea, iar pe urma trebuie sa inhalezi acel fum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cheltuit eu foarte mult pe olynth si nu il desfunda mai mult de 2 ore... angry cred ca am folosit 3 spayuri in 4 zile.
Si sunt scumpe si nu cred ca o sa mai iau... dar despre Bixtonim(am mai folosit si cred ca e bun). Baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este si o metoda mai faina daca te tine de inima laughing pur si simplu aprinzi un chibrit dar trebuie sa fii rapid/a si sa tragi fumul de la chibrit si pourma sa il schoti pe naswinking merge dar vezi sa nu te arzi tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit nasoferm. E ieftin si foarte bun, desfunda instantaneu dar numai pentru 2-3 ore!

| AndreeaFrancesca a răspuns:

Apa cu sare si imediat ti se desfunda