| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot slabi 6-7 kg pana in 10 septembrie, am 56 de kg si 1, 66.Va rog ajutati-ma! FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anca95 a răspuns:

Nu trebuie sa mai slabesti nimic. Esti bine asa, dar daca insisti scoate paine, dulciurile, sucurile din comert, cipsurile, snacksurile, prajilele.Mananc sanatos si ai grija sa-ti iei toti nutrientii esentiale. A si fa sport, mult sport.Ai grija sa nu devii anorexica!

3 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Mergi la un nutritionist. El e singurul care te poate ajuta. Bafta!

| MarioOnette a răspuns:

Salut eu am 1 66 si 55 kg si tot vreau sa slabesc adica sint in proces dar toata lumea spune ca este normal adica trebuie sa fie asa 66-10=56 adica este perfect pentru inaltime dar incearca zumba sa dansezi si inainte de fiecare masa bea 2 pahara de apa plata si dupa maninca ce doresti dar nu bea in timpul mesei si dupa 2 ore apoi poti sa bei ceai sau cafea si mergi cu bicicleta sari coarda fugi sau mergi pe scari asteas sfaturile mele bafta si sa-mi spui daca ai slabit apropo esti fata sau baiat si citi ani ai?

| MarioOnette a răspuns:

Eu tot 14 ani am cred ca ca si mine ai burtica eu tot vreau sa scap de ea