| MyTedyBear a întrebat:

big grin
E normal faptul ca mi-a venit menstruatia cu 5 zile mai devreme si m-a tinut doar 4 cand de obicei dura cinci zile?
Vineri plec la mare si credeti ca o sa imi vina din nou la data care am calculat-o adica in timpul in care eram plecata?
Am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Da, este relativ normal happy

Un CM normal durează, în general, între 25-35 de zile; cel "ideal" ar fi de 28 de zile.
Iar o menstruaţie normală durează între 3-7 zile, cu o medie de 4-5 zile.

Deci, NU ai motive de îngrijorare!

NU ai dat detalii...
Noroc cu întrebările tale anterioare de unde am observat că menarha ţi-a venit doar în ianuarie 2014 happy

Fiind în primul an de CM, nu putem specula data la care va veni următoarea menstruaţie!
Acum sunt posibile tot felul de dereglări/"ciudăţenii"...

Toate cele bune.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, și eu am tot 14ani și da este normal. De obicei nu vine regulat mai ales la vârsta noastră. Nu îți va veni din nou decât luna viitoare. Nu este o problemă că ți-a durat mai puțin și nici că a venit mai devreme. Este ceva normal. Nu te panica. Sper că te-am ajutat. :*