| svllet a întrebat:

Bună, dacă am pietre pe amigdale și m-am făcut bine dar au apărut înapoi pot scoate amigdalitele? Adică mai pot avea pietrele alea sau dispar? Le urăsc efectiv.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pietre pe amigdale? Nu am auzit de asa ceva.
Mergi la un medic ORL-ist.

| Simpatic a răspuns:

Cel mai bine te poate lamuri un medic ORL, unul care efectueaza operatii de genul amigdalectomiei

| relian a răspuns:

Daca ai probleme ce spui, este recomandat sa le scoti.Asa recomanda orice doctor care se pricepe.
Normal odata scoase, ai scapat de problema, alea nu mai au unde se forma.
Daca ai avut, banui ca ai mers la medic, sa iti dea tratament ceva, ala nu tea sfatuit sa scoti?
Stiu de la cineva care nu avea asa amri probleme, dar totusi un doctor universitar asa la sfatuit, sa le scoata.Bineinteles, daca pe el atunci nu lau deranjat, si a vazut omu de treaba, na ascultat.

Dupa ceva ani a avut mari probleme, chiar el mi-a spus asta.
Dar normal ca tot la medic ajungi, asa ca mergi si intrebi acolo, vezi ce recomanda aia in cazul tau, eventual poti consulta 2-3 medici, sa afli parerea la mai multi.

| svllet explică (pentru relian):

Nu m-a sfătuit am stat internată doar doua săptămâni, cred ca din cauza ca am 14 ani. Oricum mulțumesc frumos!