| brokxy a întrebat:

Daca as renunta sa mananc paine de casa as slabi? Adica voi care stiti ca ingrasa mai tare painea de casa sau cea de la magazin? (Eu mereu mananc paine de casa, nu cumpar de la magazin). Dar tot imi este frica ca ma ingrasa si asta, nu mananc multa pe zi maxim 3 felii dar totusi...se pune.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DoroteeaH a răspuns:

Dacă mănânci pâine de casa, asta e super!
Cu cât mai puțin zahăr adăugat, te rog.
Dar e absolut perfect dacă o înlocuiești cu pâinea de la magazin.
Pentru a slăbi, o lași moale si cu dulciurile, dar și cu făinoasele.
Eu sper ca te-am ajutat puțin, spor la mică ta "dieta"winking

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se pune doar painea, se pun si ducliurile si pastele si tot ceea ce manaci.
Daca renunti DETOT la paine, fainoase, pasta, pizza si dulcriuri, ai sanse sa slabesti!
In ce priveste painea de casa sau cea de cumparat, amandoua ingrasa in aceeasi masura!

| sierra1 a răspuns:

"Daca as renunta sa mananc paine de casa" - n-ar fi rău să incerci

| alina2k18 a răspuns:

Ce mananci cu painea aia?
3felii normale, gen toast sau groase si maricele?winking

| brokxy explică (pentru alina2k18):

Cel mai des o mananc cu ou, sau cu mici, Eu le tau subtire

| RoCkKiD a răspuns:

Diferenta majora intre ele e la nutritie nu la calorii, aia de casa e mai sanatoasa dar de ingrasat...e cam la fel.

Daca vrei sa slabesti trebuie sa reduci numarul de calorii/zi si daca te ingrasi de cele mai multe ori problema e la cat/ce manaci nu la un singur aliment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu oricâtă mâncare ar fi nu mănânc mai mult de o felie, hai sa zicem doua dar destul de rar.
excesul nu e bun.

| Stropdeploaie a răspuns:

Pai daca o faci din faina alba ...degeaba o faci in casa!))))

| Dana1999 a răspuns:

Renunța la pâine

| Laver_Edi_1997 a răspuns:

Pai femeie tu daca de indopi cu mici cum sa nu fi cat o batoza. daca vrei sa slabesti renunti la grasimi, faci mult sport. acum stam acasa si sari coarda faci abdomene, flotari faci ceva. ca nu slabesti daca te lasi de paine alba. slabesti daca faci sport