| maidatendragosteamea a întrebat:

Daca donez sange, se pot observa schimbari de stare dupa? Ai mei nu ma lasa sa donez, asa ca nu vreau sa isi dea seama.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti fi donator de sange doar daca ai peste 18 ani.
De obicei nu exista schimbari, doar sa nu fii din aceia care lesina cand pierd putin sange sau cand vad sange.

| maidatendragosteamea explică (pentru Ioandelasal):

Fac luna aceasta 18 ani. Ideea este ca in mai am de dat un certificat pentru limba engleza si nu vreau sa am probleme de concentrare sau altele.

| RAY a răspuns (pentru maidatendragosteamea):

Ameteli bei apa multa, oboseala o zi doua manci proteine, ceva miere sa creasca glicemia, odihna, ceapa multa, cu concentratul nu vad cum sa te afecteze asa mult, bafta multa esti unicata sa donezi salvezi vieti e ceva trebuie sa fi mandra de tine

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu te lasa sa donezi inseamna ca esti minor, deci nu vei putea dona. schimbari... doar ei parea mai slabit

| xAlessia a răspuns:

Buna! Nu se observa nici o schimbare poti sta liniștita :* ca sa poti dona sânge trebuie sa am minim 50 de kg ca altfel nu poti, cel putin eu nu am putut fiindcă am avut 47 sad. :*

| Greenscarf26 a răspuns:

Nu e nicio schimbare de stare sau legata de corp, deci poti sta linistita/linistit doar ca trebuie sa ai peste 18 ani si peste 50 kg.