| Daaaayyy a întrebat:

Daca tin o dieta, se poate sa slabesc 2 kg intr-o sapt? Stiu ca necesita si sport.Dar mai intai vreau sa tin o dieta eficienta si cand se mai incalzeste vremea incep si cu alergatul...dar pana atunci credeti ca da roade? ^_^ Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

La inceput poti sa dai jos 1-2 chiar 3 kg intr-o sapt, dar nu dai din grasime ci doar din apa. Recomandat e sa dai jos maxim 1 pe saptamana.

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Fi atenta ce trebuie sa faci :In fiecare dimineata iti faci o salata de fructe cu un iaurt consistent.Cu cereale, cereala nu cereale facute din ciocolata sau cine stie ce, cereale pe care sa le indulcesti cu miere de albine.La pranz ar fi recomandat o mazare cu sos de bulion.Seara un peste fript cu lamaie.Stiu de la mama mea care a slabit 3kg in 1 sdaptamana, si apropo sa ELIMINI PAINEA SI CARNEA DE PORC PRAJITA DIN ALIMENTATIE, sUCCES.

| Daaaayyy explică:

Sau mai bine ce exercitii pot face prin casa? Ca afara este multa zapada, frig etc sad