| Mary369 a întrebat:

Buna!
Dacă ultima menstruație am avut-o pe 9 februarie iar luna următoare nu mi-a venit menstruația când am rămas gravidă înainte de ultima menstruație sau după ultima menstruație?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ultima menstruatie a fost in 9 februarie, inseamna ca ai fii putut ramane gravida in jurul datei de 23-24 februarie, cand se presupune ca erai la ovulatie (daca ciclul tau este de 28 de zile).

14 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Câte o data se mai intampla
si eu am trecut prin stresul acesta
de exemplu acum am stat speriat timp de 12 zile
i-a intarziat la una
se intampla de la contraceptive stres contraceptive luate aiurea o zi da si dua ba

| Mary369 explică (pentru RxTx):

Deci e posibil sa rămână înainte de ultima menstruație?

| Violleta2022 a răspuns:

Ovulatia si perioada fertila a femeii sunt la mijlocul perioadei dintre 2 cicluri menstruale.
Asadar ai putea sa ramai gravida intre cele 2 menstrutii, la mijloc, daca ai avut sex neprotejat.

| Mary369 explică (pentru Violleta2022):

Deci ar fi posibil sa fii rămas înainte de ultima menstruație?

| Mary369 explică (pentru Violleta2022):

Care sunt șansele să fi rămas înainte de ultima menstruație?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mary369):

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, ca sa vezi daca ai ramas sau nu gravida.

| Mary369 explică (pentru Violleta2022):

Sunt deja gravida
Dar vreau să știu dacă e posibil sa fi rămas înainte de ultima menstruație?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mary369):

Ti-am mai explicat: ovulatia se produce taman la mijlocul perioadei dintre 2 cicluri menstruale, ca atare, numai la ovulatie poti ramane insarcinata!

| Mary369 explică (pentru Violleta2022):

Deci sa înțeleg că am rămas între menstruația din ianuarie și cea din februarie?

| Mary369 explică (pentru Mary369):

Sau intre menstruația februarie / martie ( care in martie a încetat să îmi vina)?
Asta e dilema mea...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mary369):

Daca ultima menstruatie a fost in 9 februarie, inseamna ca ai fii putut ramane gravida in jurul datei de 23-24 februarie, cand se presupune ca erai la ovulatie (daca ciclul tau este de 28 de zile).

| relian a răspuns:

De ce intrebi, nu stii cine este tacsu laughing Las ca e bun si asa, fal si dupa faci test ADN, asa nu recunoaste nimeni nimic.

| Brizbriz a răspuns:

Nu poti sa ramai insarcinata si apoi sa iti vina ciclu
deci, dupa

| acerr a răspuns:

Ai ramas din 22 pana in 6...

| Mary369 explică (pentru acerr):

Februarie către Martie?