| Diamondsz a întrebat:

Buna!sadDau si fundita la cel care merge.Am varicela si azi am avut doua bubite care ma enervau si le-am rupt cojita.Si am ramas cu gauracrying. Stiti cumva vreo crema cu care sa ma dau sa-mi treaca?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Nu ai cu ce sa iti dai.

Răspuns utilizator avertizat
| Scarlett011243 a răspuns:

Ai facut cea mai mare prostie!
Cand ai varicela, trebuie sa rezisti sa nu te scarpini deoarece, ramai cu urme toata viata.
Nu mai ai ce sa faci. Scuze :*

| Scarlett011243 a răspuns:

A da!
Sa te duci neaparat la doctor sa iti dea mixtura alba mentolata (ala e remediul)

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Doamne fereste da cine tea pus sa le rupi asa ramai cu alea....nu mai ai ce sa faci

| Dana211 a răspuns:

Nu exista crema care sa te ajute la problema ta din pacate. Nu stiai ca iti va ramane semn? Oricat de tare te enervau nu trebuia sa le rupi.

| Kyrie a răspuns:

Trebuie sa-ti dai cu antialergic si crema alba, bafta big grin

| Diamondsz explică:

Gaura nu se vede asa rau. Dar mersi de raspunsuri

| Diamondsz explică:

Tu iti bati joc de mine.

| anonimgirl98 a răspuns:

Pff..nu trebuia să faci aceasta! Eu când am avut varicelă ma "mânca" foarte rău şi scărpinam puţin, iar acum mi-au rămas semne, mai ales pe faţăsadŞi eu am încercat multe metode, însă alea îţi rămân permanent. Îmi pare rău!sad

| AbRaXiS a răspuns:

Ouch! Si eu am avut cand eram mai mic, am rupt si eu 1 si am ramas cu o gaurica in frunte, dar nu ma afecteaza happy Stai linistit/a