| Mikybyby a întrebat:

Buna! De 2 sapt am usturimi când urinez (simptome de infecție urinară). Am fost sa-mi fac analiza de urina și mi s-a zis sa fac și urocultura pentru ca am o infecție din cauza unui antibiotic.
Acum 2 luni am luat pastila de a doua zi. Poate fi din cauza pastilei aleia?(preciez ca intre timp am mai luat diferite pastile pentru stări de rău sau alergii)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Tudy000 a răspuns:

Daca ai luat antibiotic si nu ai luat si un Flucovim e bai, tot ce ai scris aici trebuie sa ii spui la ginecolog ca sa stie exact ce investigatii sa-ti faca si ce sa-ti dea mai departe.

| Mavni a răspuns:

Infectie nu se facede la antibiotic.
Fa-ti analiza si mergi la medic. Nu mai da vina pe pastile.