| NICKSOOO a întrebat:

De 2 săptămâni mă doare capul îngrozitor. Când încep sa invat ceva; brusc îmi fuge gândul in alta parte si ma trezesc uitandu.ma in gol. Am încercat sa mă odihnesc; dar degeaba. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| tintareco a răspuns:

Du-te la medic, ceva sau cineva ti-a răsturnat echilibrul zilnic, sau gîndeşte-te, ce ţi sa întîmplat acum două săptămîni?, poate găseşti motivul.

| NICKSOOO explică (pentru tintareco):

E posibil sa fie de la orar; de 2 sapt am reînceput cursurile si am ore in 3 zile de dimineata pana seara. Dar nu stiu ce as putea sa fac...

| filipcrobert a răspuns:

Încearcă să citești asta:
http://www.la-psiholog.ro/info/stresul-inconstient-cum-ne-afecteaza, că tot ai pomenit de "învățat".
Ai grijă să nu se suprasoliciți, oferă-ți perioade de liniște și relaxare. Când simți că nu mai poți, nu forța pasul.

| Francescax5 a răspuns:

Probabil ai nevoie de ohelari...la fel am patit si eu.