| Valeria23 a întrebat:

Bună, de 3 zile am temperatura de 37, mă simt obosită, vreau să dorm tot timpul, mă doare capul și mă doare așa prin burtă. A cărei boli sunt aceste simptome? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot omu' normal are 37 de grade. De copiii care ajung pana la 42 de grade ce sa mai zic daca tu te simti rau la 37 de grade.
Cat despre oboseala si faptul ca vrei sa dormi, boala aia se numeste lene, si eu trec prin aceste simptome chiar acum.

| Valeria23 explică (pentru anonim_4396):

Chiar mi-a plăcut. big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Valeria23):

Ma bucurhappy

| Valeria23 explică (pentru anonim_4396):

Oricum mă doare capul, ochii... sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Valeria23):

Mda, stiu cum e.

| tomthecat a răspuns:

Valoarea de 37 grade Celsius exprimă faptul că NU AI TEMPERATURĂ! Dacă aveai 38 grade, mai înţelegeam dar orice om sănătos are 37 grade... În schimb, probabil că nu te hrăneşti cum trebuie, mănânci aiurea când apuci şi pe unde apuci, ai vreo anemie (hemoglobină scăzută) sau hipocalcemie, ar trebui să-ţi faci un set complet de analize, în primul rând o hemoleucogramă dar şi un sumar de urină şi sediment urinar. Este greu să afli prin TPU ce probleme medicale ai, discutăm după ce ai rezultatele analizelor, până atunci nu putem ştii.

Multă sănătate să-ţi dea Domnul!

| Trolozaur a răspuns:

Suna a sida.

| Valeria23 explică (pentru Trolozaur):

Nu mă speria. Am făcut un contol medical în septembrie și totul a ieșit negativ.