| Intebarisiraspunsuri a întrebat:

De cateva zile am niste intepaturi si dureri in burta in partea stinga, ma gandeam ca poate fi apendicita, dar din cate stiu apendicita este in partea dreapta. Va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Intr-adevar, de obicei apendicele este pe partea dreapta; ar putea fi o durere ovariana dreapta, de la nivelul colonului, de la nivelul splinei, ureterului stang. Ar fi bine sa te consulte un medic. http://www.i-medic.ro/......aca-stanga

| BiuL a răspuns:

Da, apendicita e in dreapta. S-ar putea sa fie de la ovar, consulta un medic.

| Prezidentul a răspuns:

Deja ai spus "de cateva zile" inseamna ca este ceva mai grav, ar trebui sa vezi un doctor.

| iCappy a răspuns:

Poti avea viermi in stomac, du-te la medic sa verific el ca sa iti recomande niste medicamente.