| 12345678o a întrebat:

Buna,de cateva zile am înțepături la respiratie in partea dreapta exact ca cele de inima, sunt periodice uneori mai puternice, uneori mai slabe.Ce ar putea fi? Sunt însărcinată, nu stiu daca ar influența si asta..va rog sa ma ajutați cu un raspuns cei care poate au simtit aceleași

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Jouliete a răspuns:

Pot fi pneumonia, pleurezia sau tromboembolism pulmonar daca spui ca ai intepaturi cand respiri, asta daca n-ar fi sa aiba legatura cu copilul. Daca spui ca de ceva timp ti se intampla as recomanda sa te duci la un consult ca e mai sigur. Uite si un link cu simptome ale sarcinii pe care sa nu le ignori: https://www.7p.ro/Default.aspx?PageID=1230