| IoanaItsa a întrebat:

De cateva zile m am lasat de fumat, am 17 ani si am fumat de pe la 14, dar nu eram o fumatoare inraita. Fumama o tigara pe zi pana la 6, doar anul trecut fumama mai mult(un pachet la 2 zile chiar 3), dar acum dupa ce m am lasat simt o durere in piept(uneori puternica), si cand respir. Poate fi de la inima? ar putea fi grav? Multumesc mul tuturor pentru ajutor!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| s4a a răspuns:

Buna. Curatarea organismului de nicotina produce uneori senzatii false la nivelul terminatiilor nervoase. Cel mai probabil durerea nu este interna ci la nivelul muschilor. Ar trebui sa dispara dupa cateva zile.

| jojo_2491 a răspuns:

E bine ca te-ai lasat acum de fumat, pentru ca pe masura ce trece timpul e tot mai greu sa renunti la tigari.asa am auzit,eu nu fumea. durerea pe care o simti e un fel de sevraj,ca la droguri,corpul simte nevoia de nicotina si riposteaza, dar ar fi bine sa te duci totusi la medicul de familie, sa faci un control.nu te apuca iar de fumat!

| Gabriel892 a răspuns:

Control medical...

| IoanaItsa explică:

Durerea e sub sanul stangam uitat sa mentionez) Multumesc