| BaciuFlorin a întrebat:

Salutare TPU, revin cu o problema pe care am mai postat-o acum cateva zile si as vrea sa o reformulez pentru ca nu am primit răspunsuri favorabile, deci totul a incept de la revelion, am fost cu prietenii sa il petrecem, unul din ei a intrat in psihoza in fata mea, din momentul acela am inceput sa caut ce si cum. Am fost foarte frământat de problema lui, la cateva zile m-am întâlnit cu tatăl lui care mi-a confirmat ca a avut psihoza, intre timp a fost in spital iar eu numai cu gândul la problema lui, timp in care starea mea se degrada usor, pana acum o saptamana cand eram la munca, ieșisem la o tigara, ma tachinasem putin cu un coleg si m-am enervat, stateam cu telefonul in mana si pur si simplu vedeam un punct alb ca si cum m-as fi uitat in soare, mi-am pus un semn de întrebare si am intrat înăuntru. Am facut câțiva pași pana la un coleg sa ii explic ce patisem si cand am ajuns la el am inceput sa respir greu, eram foarte panicat si i-am zis "Mi-e rau" am fugit afara, credeam ca o sa leșin dar reușisem sa ma calmez. De atunci am rămas cu o stare de amețeala asa, oboseala, o presiune pe cap si vederea cu purici dar nu forte deranjanți, dupa doua zile, am mai primit o veste, un amic murise, pur si simplu am fost dărâmat si pe moment am crezut ca o problema de sanatate, am fost la doctor de familie i-am explicat ce se întâmplase, mi-a luat tensiunea, mi-a zis ca este cam mica si m-a trimis sa imi fac analize de sânge, fiind foarte frig m-a luat si o durere de spate in zona omoplatilor, tot atunci am fost sa imi fac ochelarii si am observat ca nu vad bine cu ei la distanță. Marți sunt programat la analize si stau cu o frica enorma, m-am lasat de fumat 3 zile, acum mai fumez cate o tigara la cateva ore pentru ca ma simt foarte agitat, nu mai pot sta singur, trebuie sa vorbesc neaparat cu cineva in permanenta, am plâns si simt in permanenta amețeala/oboseala nu stiu cum sa o numesc, o presiune pe cap, cand sunt obosit chiar durere, la spate la fel o durere in zona omoplatilor si o presiune in ceafa, am facut niste infuzii cu ceai de mușețel si cand am vazut ce mizerie ieșise m-am speriat, tot stau si caut ce as putea avea, ma gandesc ca este o problema serioasă de sanatate deși nu prea se poate, imi pierd timpul gândindu-ma la ce simptome am si ma gandesc la tot ce-i mai rau, mai ales dupa moartea băiatului acela. Am momente cand ma simt asa pierdut si simt ca înnebunesc pur si simplu si plâng, va rog dati-mi ceva sfaturi ca nu stiu ce sa mai fac pur si simplu sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai ales dupa moartea băiatului acela,
Te-ai întâlnit cu ideea morții care ți-a dereglat PC-ul dintre urechi, tot așa cum un soft poate să distrugă la un PC hardul.
Vei muri, dar nu acum.
Ai aflat asta.
Haoleoo!
Bun venit în rândul oamenilor!
Viața de aceea are valoare, fiindcă nu este veșnică.
Fiecare minut contează.
Ce sî mai faci, o să îți transmit prin mesaj privat.
Ți s-au ars niște neuroni, o să te învăț să îi repari.
Pace.

| BaciuFlorin explică (pentru sadrian46):

Astept mesajul si multumesc de ajutor

6 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Lasate de droguri tigari bautura cafea
nu mai manca chimicale
mergi si fa un RMN cu substata de contrast la creier

NU TE ATINGE DE TELEFON RADIO TELEVIZOR TIMP DE 1 LUNĂ DE ZILE

dormi si mănânca morcovi vitamine grepfruit
ia si ceva minerale gen exista argint coloidal ionic cu aur platina magneziu cupru
sa iti remineralizezi neuronii si electrolitul care face legătura intre neuroni

mergi si la o biserică sau cheamă un preot să te lepezi de satan

apoi traieste o viata sfanta pentru că un duh necurat dat afara din tine se duce si mai aduce cu el inca sapte duhuri necurate
când găseste casa libera si curatita
asa ca tu daca nu te mai enervezi injuri... atunci satan nu mai are dreptul sa te tortureze

pentru ca Dumnezeu isi retrage protectia lui de deasupra ta atunci când tu păcătuiești și rămâi pe mâna celui necurat dacă tot ai păcătuit
ia mergi tu si te spovedește

apoi nu permite nimănui să aprinda vreun telvizor sau tigară pe lângă tine

nu merge cu masina nici măcar ca pasager 1 lună
nu merge nici cu autobuzul
poti sa mergi cu trenul dar neaparatu cu fata inspre sensul de mers
dar de preferat sa dormi acasa.

mănâncă și tu lucruri din astea care repara organismul pătrunjel sfeclă roșie dinaia de zahăr că are mult fier țelină păstârnac să îți refaci echilibrul

apoi bea si tu apa nu cola sau alte tâmpenii
ci pur și simplu apa filtrata prin filtru de carbon de la robinet

ce legătura are apa cu gândirea are legătură dar am obosit asa că te las să găsesti singur ce legatura are

| zilog a răspuns (pentru zilog):

CU CE UTILAJE LUCREZI!? Poate vre-unul radiază!
Poate vre-unul conține lămpi cu uraniu de exemplu la cele care sudează mase plastice folosesc unele dintre ele lămpi care au plutoniu uraniu si alte substate radioactive in interior

sau unele utilaje cum ar fi cele care fabrică coronițe detare emit radiații electromagnetice extraordinar de puternice care sparg membrana celulelor si pot distruge nervii

sau daca lucrezi cu ultrasunete sau radio frecveta iar apar fenomene justificate sa conduca la asemenea manifestari

SAU CU CE SUBSTATE CHIMICE LUCREZI pentru că dacă lucrezi cu ceanură otrăvuri lipiciuri in mediu toxic...

Sau daca lucrezi in sunete vibrații sonore de o anumită frecvență de la motoare si alte lucruri de exemplu motoarele locomotivelor cele noi
din punctul meu de vedere dacă s-ar defecta armonicile câmpurilor de microunde emise de către motorul respectiv impreună cu convertizorul de frecvență pot să topească instantaneu oasele mecanicilor de locomotiva

sau dacă lucrezi cu laser plasme cnc-uri si astea emit radiatii electromagnetice emise si conduse peturbatii

Sau daca lânga clădirea respectivă este un transformator de inalta tensiune el poate sa emită jeturi de radiații sau cabluri de inalta tensiune

sunt multe lucruri are trebuiesc verificate in cazul acesta

Pe mine ar trebui sa ma caute cei de la cercetări accidente la locul de muncă că le explic eu daca vor cum s-a întâmplat. ceea ce sa intâmplat pentru că eu analizez zilnic tot felul de factori in tot felul de medii ca sa rămân in viață,

| rhdjskdjjcjfjdjx a răspuns:

Aceeasi problema am si eu. la.fel.am.patit cum. zici tu cu ameteala.cu punctu ala ca soarele asa in campul vizual. analize tot au iesit ok am.luat ceva pastile ca am avut putin oxigen in sange 65 parca si normal.era 95 m ai mi o trecut ameteala.starile inca le.am. nici eu nu stiu exact ce. poate fii.sad

| rhdjskdjjcjfjdjx a răspuns:

Apropo Vad ca e Din 2021 mesaju. CUM ESTI ACUM TI A trecut? Si daca da ce a fost ce tratament?

| Savu4iosif a răspuns:

Ncarca sa te duci la pshiholog, o sa te ajute oaalta metoda ar fi sa vorbesti cu un preot.