| Vasuke a întrebat:

De cateva zile ma apasa in piept cam prin zona inimii.Alte simptome nu am decat aceasta "apasare".Mentionez ca in urma cu cateva luni am facut un EKG si nu mi-a iesit nimic in neregula(aveam cam tot aceeasi problema asa ca m-am dus la un control. Dupa durerea mi-a trecut dar acum a revenit). Oare pot sa am probleme cardiace daca la EKG nu mi-a iesit nimic rau si in afara de "apasarea" asta in piept nu mai am alte simptome?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BuLaNNNeL a răspuns:

Anxietate. Cand apar simptomele? In momente stresante, la suparare etc?

| Vasuke explică (pentru BuLaNNNeL):

S-ar putea sa ai dreptate.Cel mai tare parca ma apasa atunci cand chiar ma gandesc la asta.In orice caz, cred ca o sa fac o vizita pe la medic.

1 răspuns: