| ashta a întrebat:

de ce cand stau in picioare simt ca ametesc si ma lasa picioarele de la genunchi in jos? funda + vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Ameteala ta poate sa aiba multe cauze-lipsa unei alimentatii bogate in vitamine, oboseala cronica. Poate fi o cadere de calciu, anemie sau oscilatie de tensiune.Nu ignora aceasta ameteala pentru ca poate fi un semnal de alarma-un inceput de boala.Fa-i o vizita medicului de familie pentru consult si investigatii.Nu uita:orice boala tratata la timp are mai multe sanse de vindecare.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lipsă vitamine si calciu in corp.

| OanaSiCamAtat a răspuns:

Si mie mi se intampla, cand ma ridic brusc din pat sau cand mi-e rau etc. daca ti se intampla ocazional nu-i ceva grav dar daca se intampla mereu du-te sa-ti faci un control. mie mi s-a intamplat asa cand eram mai mica si cand m-am dus la doctor aveam nu stiu ce boala...
Funda?

| Ratonhnhakéton a răspuns:

Si pe mine cate odata, atunci cand sunt obosit, da nu cred ca ii ceva.

| peticel20 a răspuns:

E normal.Nu se oxigeneaza creierul suficient.N-as vrea sa te sperii, dar e indicat sa te vada un neurolog sa nu fie ceva mai grav de nu se oxigeneaza cum trebuie.Bafta! Sanatate!

| rfx a răspuns:

Daca te ridici brusc si ametesti, e din cauza lipsului de calciu. ia o cutie cu vitamine si nu vei avea nici o problema