| Karmesytta a întrebat:

Buna tpu.Cateodata cand ma ridic simt ca ametesc sau chiar atunci cand stau in picioare.De ex ieri am vrut sa-i spun tatalui mei ceva si eram in picioare si numai deodata am ametit.E de grav,ce sa fac, ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| catalinalina a răspuns:

Cel mai probabil sunt caderi de tensiune sau de glicemie. incearca sa mananci ceva dulce mai toata ziua o perioada, iar efectele se vor vedea in cam doua saptamani. Poti de exemplu sa mananci dimineata o ciocolatica rom, la pranz o ciocolata, iar seara o bomboana de ciococala. Daca te mai ia ameteala du-te la medic

| monamonkey a răspuns:

Si eu am avut ameteli inainte sa ma apuc de sala, atunci nu consumam nimic dulcuri, si bausem doar cateva pahare de apa pe zi. Eu nu zic sa faci sala, zic doar sa consumi macar 1.5 L pe zi ca eu atat consum pe zi cand ma duc la sala si nu mai am probleme, plus ca seara mai mananc un corn, sau ceva dulce ca scade glicemia si te simti de parca ai presiune asupra ta.