| Jessica1235 a întrebat:

Bună, de ceva timp am o problema cu nasul. De la începutul luni aprilie am început sa simt un miros urat în nas.
Am lucrat timp de 3 zile și am fost obligați sa purtam masca. După două zile am început sa ma simt rău să sa am un miros urat în nas, o combinație între mucegai și pământ umed, după doua zile mi-a trecut dar în momentul în care miros ceva mai puternic cum ar fi mâncare sau parfumuri simt acest miros în nas.
Ce ar putea fi? O infecție? Dacă ați trecut și voi prin asta ce ați făcut pentru a rezolva problema?
Mulțumesc... Fundă celui mai bun răspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Da, e foarte probabil. Am suferit de sinuzita si aveam aceeasi senzatie de miros urat pe fosele nazale. Tratament antibiotic si a trecut. Bine-inteles dupa ce am consultat un medic.
Pace si sanatate

| Jessica1235 explică (pentru FreddieM):

Oricum o sa merg la doctor dar am vrut sa vad ce ar putea fi. Mulțumesc de răspuns...
În cât timp a trecut după ce ai luat medicamente?

| Jessica1235 explică (pentru FreddieM):

Am fost la medic și mi-a dat sa iau Ospamox și unguent de gentamicina...