| Robert17x a întrebat:

am o problema la penis. Desi ma spal foarte bine acolo, tot prinde un miros urat după un timp. Nu inteleg de la ce ar fi ca n-am intretinut acte sexuale pana acum. S-ar putea sa am infecție ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Denisa0954 a răspuns:

Tu il lasi sa respire dar cumva tot este acoperit de preput
Plus că presupun ca porti pantaloni, chiar dacă nu porti boxeri
O igiena exagerată si obsesivă nu va imbunatati lucrurile, vei schimba "mediul" de acolo ca sa zic asa iar la orice schimbare pielea din zona respectivă va reacționa si căpăta alt miros decât cel de "curat
Nu stiu daca m-am facut înțeleasă.
Oricum, crede ma, e perfect normal sa mirosi acolo
Rezuma te la un dus, maxim 2 pe zi, schimba lenjeria intimă în fiecare zi si nu te mai îngrijora. Plus ca sa stii, acolo e normal sa fie un miros specific, n-are cum sa miroasa a primavara

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Igiena penisului si a corpului trebuie facuta zilnic, cu apa calda si sapun.
Tu dupa cat timp te speli, daca spui ca "tot prinde un miros urat după un timp".
Nu poate prinde vreun miros daca te speli ZILNIC cu apa calda si sapun si nici daca te speli imediat dupa ce te masturbezi.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te speli ZILNIC la cuc si in faldurile lui, cu apa calda si sapun, indepartand toata smegma, crusta formata si picaturile de pipi care cad din el, nu mai miroase.
Spalarea zilnica este deja obligatorie, mai ales cand ajungi la pubertate si apar secretii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciuperca penisala, zisa brânzica, se crează cand freci monstrul prea des si il faci sa vomite, si reziduul de voma ramane sub căpuț si putrezeste.

| Robert17x explică (pentru anonim_4396):

Dupa cum am spus, imi mention o igiena foarte buna, chiar si sub glandul. A fost o vreme cand nu prea ma ingrijam, dar acum ma spal zilnic aproape.

| Denisa0954 a răspuns:

Ce inseamna "dupa un timp"?
E normal daca transpiri sau chiar dacă nu faci "nimic" sa capete un miros. Plus ca daca întreții relații sexuale nu inseamna ca se schimba mirosul sau ca incepe sa miroasa mai tare ca inainte

| Robert17x explică (pentru Denisa0954):

Prin faptul cu intretinerea relatiilor sexuale, ma referam ca nu aveam cum sa am vreo boala venerica. Si chiar atat de normal e? Ma gandeam ca e putin neobișnuit sa inceapa sa-mi miroasa urat.

| Denisa0954 a răspuns (pentru Robert17x):

Păi după cat timp după ce te speli simti ca miroase iar urat?
Fiind un spațiu închis care nu respira e normal sa înceapă să miroasă urat. La fel ca si la axila, daca nu te speli si transpiri începe să miroasă urat. Plus ca fiind vorba de penis, după urinare se intampla sa mai ramana picături de urina care începe să miroasă

| Robert17x explică (pentru Denisa0954):

Bun, deci depinde, uneori poate fi după o zi, uneori după cateva ore. De spatiu inchis nu stiu ce sa zic, ca am început sa nu mai port boxeri, sa-l las sa respire happy si legat de picaturile de urina, am început de curand sa incerc sa ma sterg de picături aproape la fiecare urinare ca sa testez daca e de la asta.

| Robert17x explică (pentru Denisa0954):

Am inteles, iti multumesc foarte mult ca ti-ai luat din timp sa ma ajuti si ca m-ai clarificat happy

| Denisa0954 a răspuns (pentru Robert17x):

Tu il lasi sa respire dar cumva tot este acoperit de preput
Plus că presupun ca porti pantaloni, chiar dacă nu porti boxeri
O igiena exagerată si obsesivă nu va imbunatati lucrurile, vei schimba "mediul" de acolo ca sa zic asa iar la orice schimbare pielea din zona respectivă va reacționa si căpăta alt miros decât cel de "curat
Nu stiu daca m-am facut înțeleasă.
Oricum, crede ma, e perfect normal sa mirosi acolo
Rezuma te la un dus, maxim 2 pe zi, schimba lenjeria intimă în fiecare zi si nu te mai îngrijora. Plus ca sa stii, acolo e normal sa fie un miros specific, n-are cum sa miroasa a primavara