| DeathWish a întrebat:

Acum cateva zile am racit si am inceput sa iau acetilcisteina 600(substanta activa din ACC).Azi dimineata eram bine,fara nici o problema,dar acum mai pe seara am ramas fara miros,nu mai simt nimic decat daca lipesc nasul de mana(am facut test cu parfumul), si nu sunt infundat.Mai specific ca folosesc si ventolin(am facut supra doza). Este posibil sa fi ramas fara miros din cauza la medicamente? Si daca da, cat timp dureaza acest efect.Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| untu a răspuns:

Va trebuie sa faceti inhalatii cu ceaiul de musetel fierbinte si pui cateva picaturi de inhalator care se gaseste la farmacii, sa acoperi bine cu patura sau cu prosop mare pe deasupra capului si sa apleci cat mai aproape de un vas in care torni ceaiul de musetel cu picatiri de inhalator! Sa te acoperi bine si sa inhalezi(respiri si expiri) vreo 10-15 minute! Sigur ca te vei simti mai bine si te vei relaxa! Multa sanatate! Ai grija de tine si insanatosire grabnica!