| Dumea99 a întrebat:

De ceva timp imi apar pe mana o multime de bube ca si cum ar fi o iritatie.Ce ar putea fi si ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| xbugs a răspuns:

Du-te la doctor... el stie mai bine.

| MonicaaaZ a răspuns:

Ai putea fi alergic la ceva ce ai mancat
Poti sa te dai cu o crema cum ar fi fluocinolon sau ceva de genu
Sper ca te-am ajutat

| Dumea99 explică (pentru MonicaaaZ):

Da dar imi apar de vreo saptamana si jumatate

| Deea902 a răspuns:

Buna! Probabil iti apar bube de la o mancare stricata pe care ai gustat.o si organismul tau nu a facut fata! Mie de obicei imi apar de la cipsuri, dulcuri nu f bune etc. Eu iti propun sa nu te scarpini si sa iti dai foarte des cu mixtura astfel iti va trece