| Biancasata a întrebat:

Buna...de ceva timp ma simt tot mai singura nu am prietene nu am cu cine sa ies doar munca și acasă... am mai avut și niște probleme de cuplu dar acum sunt ok doar ca am făcut niște crize și mi au rămas in cap ca și cum as luao razna și nu îmi doresc asta ce ar trebui sa fac sa nu se ajungă la ceva? Vreau ea ma motivez singura fiindcă nu vreau sa ajung la doctor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si cu ce sa te ajutăm?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Aceasta intrebare medicului psiholog ar trebui sa i o pui, el ar putea sa te ajute.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai cuplul ala mai exista sau nu? In principiu ar trebui sa le poti rezolva cu partenerul. Daca nu ai cu cine, poate ar fi cazul de lasat omul in treaba lui si de mers mai departe cu viata ta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zii merci ca ai loc de munca. Eu tot caut și nu găsesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La nivel biologic suntem născuți să fim ființe sociale. Izolarea, distanțarea fizică, cresc nivelul de cortizol (hormonul de stres) aducând stari de tristețe, sau singurătate.

| Comunity a răspuns:

Ti-am scris in privat daca vrei sa vorbim mai multe. Poate te pot ajuta cu un sfat sau o parere.
Aici toata lumea isi da cu parerea sau te sfatuieste dupa cum crede ca e mai bine sau potrivit, dar un raspuns concret sau corect nu cred ca poate sa ti-l ofere cineva aici pe TPU.