| AnielAn a întrebat:

Salut, vreau sa imi motivez absentele pentru ca am ramas o zi acasa pentru ca m-am simtit rau dar nu am mers la doctor pentru ca nu a mai fost nevoie si acum vreau sa imi motivez absentele dar doamna diriginta ne-a spus ca daca ne e rau sa mergem la doctor si sa luam scutiri daca ne e rau ir doctorul meu de familie nu da scutiri si nu stiu cum sa fac ce sfaturi aveti?

Răspuns Câştigător
| Mihaelablabla a răspuns:

Spune-i mamei tale sa faca o foaie prin care esti scutita.
Doamna diriginte,
Subsemnata (numele mamei tale), mama elevei (numele tau) din clasa a -a, va rog sa aprobati motivarea absentelor din data de zz.ll. aaaa, cand a lipsit de la scoala din motive pers/medicale.
Semnatura parintelui Data

Cam asa ar trebui sa arate o scutire de genul si ar trebui sa o primeasca.

| AnielAn explică (pentru Mihaelablabla):

Multumesc m-a ajutat

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca nu ai mers la doctor sa iei scutire cand ai fost bolnav, lucru de altfel perfect normal si legal, atunci ramai cu absenta si pe viitor cand esti bolnav, inveti sa mergi la medic, ca sa obtii scutire!
Acum nu ai de ales, ai o absenta in catalog!