| Grit a întrebat:

De ceva vreme am început sa am probleme de coordonare a diferite părți ale corpului, tremur, îmi accelerează pulsul, am stări de voma, îmi tremura vocea, gândesc greu și uit repede. Am vorbit cu mama și nu știu dacă sa ma duc la psihoterapeut sau la cardiolog. Sunt minora și nu am alte probleme de sănătate. Help?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu tu trebuie sa alegi medicul la care sa mergi.
Du-te la medicul de familie si acesta o sa-ti dea trimitere la un medic specialist.

| seth2016 a răspuns:

Buna,

Nici la cardiolog si nici la psiholog.

Ce descrii tu ma duce cu gandul la o ataxie. Pot fi 1001 cauze si sunt de diferite tipuri. Mergi la medicul de familie si vezi unde te trimite. Nu intarzia.