| Cristi151 a întrebat:

Buna,
De curând am primit o scrisoare in care scrie ca sunt "donator de celule stem". Ce inseamna asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Părinții tăi, la nașterea ta, au acceptat colectare de celule stem, care sunt celule primordiale ale formării omului.
Este sânge care conține astfel de celule doar la naștere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru romeo78):

De la nastere, si pana sa foloseasca el un pc sa scrie, e ceva timp cred, nu crezi?

| romeo78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă sunt păstrate corespunzător pot fi folosite oricând! Chiar și după decesul persoanei donatoare.
Deci, oricând vei mai putea primi astfel de scrisori!

| RAY a răspuns:

Ca te-ai inregistrat ca donator de celule stem https://adevarul.ro/......index.html

ceea ce este foarte bine

| RAY a răspuns:

Părinții tăi, la nașterea ta, au acceptat colectare de celule stem, care sunt celule primordiale ale formării omului.
Este sânge care conține astfel de celule doar la naștere.

nu este adevarat, la orice varsta poti dona https://adevarul.ro/......index.html
nu dezinforma omul

| RAY a răspuns:

AnaMaria50 si tu scrii aiurea, la orice varsta poti da dona https://adevarul.ro/......index.html

| Violleta2022 a răspuns:

Discuta cu parintii tai daca ti-au recoltat celule stem la nastere.
Verifica intai veridicitatea datelor si apoi hotarasti ce faci.
Oricum, de celulele tale stem, beneficiezi tu, nu si altii.
Poate esti doar informat, sa stii ca parintii tai le-au recoltat la nastere si ca, in caz de te imbolnavesti grav de o boala autoimuna sau cancer, celulele alea iti vor salva viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa o poza, si pune pe https://imgur.com/upload, apoi pui link.
ca sa vedem exact ce si cum

| vladorcolac a răspuns:

Pentru mentalitatea spalata a societatii din ziua de azi, nimic. Pentru oamenii spirituali(nu ma refer la povestile de traumatizat copii gen biblia), pentru spiritualisti adevarati, reprezinta cineva care pentru o suma de bani accepta boli, probleme karmice de la altii. De exemplu donarea de sange poate duce la schizofrenie, daca faci niste verificari, poti descoperii ca toti cei ce au donat sange, celule stem, organe au ajuns sa primeasca in schimb afectiunile celorlalti, plus majoritatea habar nu au ca se colecteaza o mare parte din adn pentru clonari secrete ale elitei. Deoarece donarea de organe, celule stem si sange cand toate astea pot fi produse artificial in laboratoare inca din 1968, e cam dubios. Plus, donarea de celule stem, majoritatea se obtine din maduva osoasa din coloana vertebrala, e destul de periculoasa, plus ca nu se spune care sunt efectele secundare, paralizie, deficienta sistemului imunitar, aparitia sclerozei multiple...