| anonim_4396 a întrebat:

de curand mi-am facut un frotiu vaginal si rezultatul a fost :celule epiteliale d aspect normal, leucocite, lactobacili, filamente, tridro-negativ, GO-negativ si SOOR- pozitiv...pls imi poate interpreta si mie rezultatele ce este GO si SOOR?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Ai o infectie cu ciuperca Candida albicans(soor-pozitiv )
Nu ai infectie cu Neisseria Gonorrhoeae(go-negativ), adica nu ai gonoree

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trcho (trichomonas) nu trido.
Go este gonoree (sau blenoragie).
SOOR este un termen ciudat (germanic) pentru micelii (Candida).