| ~ вα∂ вσу ~ a întrebat:

De curand mi-au aparut niste bubiţe mici sub ochi. De la ce au aparut si cum pot scapa de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Xonia a răspuns:

Poate de la caldura
Sau nu ai dormit destul
Mai bine du-te la un doctor sau la farmacie

| Ronnix a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la un control. Daca este vorba de o alergie, trebuie nu numai tratata, ci si respectate niste indicatii in privinta alimentatiei, in sensul ca nu vei avea voie sa consumi anumite alimente.
Succes! happy

| sasha a răspuns:

Poate sunt punctulete de grasime, trec daca le freci ( scuze de expresie ) mai tot timpu, imagineazati ca sunt punctulete de crema si vrei sa iti intinzi crema pe fata ceva de genu trebuies frecate happy

| anku_4442 a răspuns:

Folosesti cumva fond de ten... poate e de la asta.Insa daca nu e asta cauza inseamna ca sunt niste punctulete de grasime.Asa se formeaza sub ochi dupa ceva timp. E ceva normal exista la unele farmacii o crema care le face sa dispara.happy

| yuyubarbie19 a răspuns:

Eu zic sa mergi la un dermatolog poate ai o iritatie sau alte boli care sunt la inceput si apar bubitze...