| ionutzgadja18 a întrebat:

de dimineata am o punguta cu puroi intr-o masea... oare ce sa fac? Sa o sparg eu sau sa merg al stomatolog maine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Daca spargi singur si nu cureti tot puroiul,risti sa urce spre creier,au fost cazuri cand au murit oameni de la o infectie cauzata de masele,poti lua antibiotice deja,intrebi la farmacie cel mai bine ce anume ajuta, si daca da inapoi ai scapat, daca colecteaza s-ar putea sa fie nevoie sa dreneze medicul, dar poti incepe cu aintbiotic din seara asta, oricum si medicul tot asta iti va da

6 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Mergi la stomatolog!
NU intepa cu nimic, nu sparge tu pe cont propriu, du-te la un stomatolog.

| mona a răspuns:

Nu o sparge ca nu-i bine, du-te la stomatolog sau i a antibiotice

| GabyAdicaEu a răspuns:

Iti recomand sa mergi la stomatolog insa, poti sa iti dai cu putina glicerina boraxata ( este ca un siropel dulce ) pe care o gasesti la farmacie. Sper ca ti-am fost de folos!

Răspuns utilizator avertizat
| LolaLollita a răspuns:

Daca te doare tare, ia un Aulin, iar maine mergi la dentist.

| GiulyBlueEyes a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un stomatolog, el iti va recomanda niste antibiotice pentru infectie, si apoi mai treci pe la el sa-ti puna tratament la masea. Nu o sparge.