| anonim_4396 a întrebat:

De ieri am ochiul stang rosu, si ma doare cand ma uit undeva aproape sau cand il misc.Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi o conjunctivită sau un viitor orjelet (ulcior).
Mergi la oftalmologie.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Wesson a răspuns:

Consulta de urgenta medicul de familie. Daca se poate chiar azi probleme de acest gen numai doctorul te poate ajuta. Probabil te-a tras curentul si este nevoie de picaturi pentru ochi, insa doctorul stie ce e mai bine pentru tine.