| Chakrachr a întrebat:

Noaptea trecuta a fost oribila. Si asta din cauza unor cosmaruri. Prima data am visat ca m-am dus in bucatarie si am deschis frigiderul, iar cand m-am uitat in oglinda din dreapta in loc sa ma vad pe mine a iesit un fel de "drac", am cazut jos incercand sa o strig pe mama, dar nu aveam glas. Si m-am trezit deodata speriata. Dupa ce m-am trezit imi era frica sa mai adorm la loc, da am adormit fara sa imi dau seama. Si am inceput sa visez iar, dar in vis credeam ca sunt treaza, nu eram constienta ca visez. Si la fel am visat ca a venit tata in camera mea langa pat si m-am simtit asa usurata, pana deodata cand s-a "dilatat imaginea" cand incercam sa ii intind mana si iar am inceput sa tip, si m-am trezit. Deja nu mai stiam daca dorm sau sunt treaza. Nu putem facd diferenta dintre realitate si vis. Ce inseamna toate astea? Ce semnifica visurile? Cum sa fac sa nu mai visez asta? Imi e frica sa mai adorm. Acum am senzatia in permanenta ca e cineva langa mine...

5 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Am păţit şi eu ceva de genul într-o noapte.
Rahat, a fost oribil.
Gândeşte-te la chestii drăguţe, uită-te la un film, ceva, înainte să dormi.

| Madesz a răspuns:

La tine nu e nimic față de mine. Eu îmi visez cea mai bună prietena ca își prinde mâinile în tocătorul de carne, pe Babadook ca îi mănâncă capul crush-ului meu, ca un șarpe mă strânge de gât și nu mai pot să respir, ca mă arunca cineva cu capul în apă și ma ține în apă până leșin, ca (,) cad de la etajul 4 în picioare, ca un rechin îmi mănâncă piciorul, etc. Nu cred ca înseamnă nimic. Dar tu te-ai uitat la filme de groază înainte să visezi? Și stiu senzația aia cum ca visezi ca ești trează.

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Nu ai motiv să fii superstițioasă, e doar un coșmar toți trec prin așa ceva, eu zic că ar trebui să faci ceva relaxant înainte să adormi cum ar fi să asculți niște muzică(aceea care te face să te simți bine).

| Alexandru197 a răspuns:

Bună și am astfel de visuri. Cea ce visam noi este teama de ceva ( cum ar fi ca tie frica de diavol ori de altceva ), de pilda eu mie imi este frica atunci cand aud ceva in tufișuri și am visat ca cineva ma chema dupa el până la apa; dorința de a vrea ceva. Păi eu imi doresc sa am o familie sa am o iubită și am tot felul de vise cu o fată putin plinuta cu par brunet in tot felul de încăperi; sa atunci cand te dor de cineva cineva care a murit, cineva care nu la i mai văzut de mult timp. Eu mi-am visat unchiul care a murit la vecinul meu repara bicicleta mea ca era stricată.
Din tot ce am citit eu acolo tu ori ai văzut un film horror "mirrors" ori te teama de acel diavol. Sfatul meu ar fi daca esti singura sa dormi gândindu-te la ceva frumos petrecut ori amuzant, o muzica care te liniștește pe tine cel mai mult și ceva sa ai putina lumina. Asa am facut si eu dupa ce aveam coșmaruri și pot spune ca atunci cand visez imi dea seama ca este doar un vis. Visez și altele cum ca sângerez până la moarte, sunt sufocat, cad în gol etc.
Sper sa te fi ajutat?

| UrsuletulDePlush a răspuns:

Incearca să dormi și ziua ițo va fi mai ușor la noapte