| Darja111 a întrebat:

Bună. De marți dimineață am diaree, dureri de cap si de burta, febra si cateodata tremur si chiar mi se usuca gura si beau foarte des apa. Când plec la wc urinez foarte puțin si foarte rar dar cu scaunul mă duc doar apă. Am fost la medic si a dat niste injectii pentru ca de la pastile vomit. Alaltăieri am vomitat de 3 ori. De mâncat mănânc ce mi-a recomandat medicul dar dupa ce mănânc ma duc repede la wc tot in stare rea. Daca a mai avut cineva asa ceva in cate zile v-a trecut si ce ati facut sa va treaca pentru ca sincer nu mai pot de durere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Nu e prea ok ceea ce spui tu acolo. Cred că ar trebui să consulți alt medic sau să mergi la urgențe. Poate ai ceva toxinfecție.

| Catrice a răspuns:

Tu trebuia sa ai deja 2 zile de internare da asta e, suntem români stam și ne tratam acasă.

| Dismally a răspuns:

Poate fi o toxinfectie alimentara, poate fi chiar si Corona, fa-ti un test mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toxiinfecție alimentara sau covid. Mergi la medicul de familie urgent, nu amâna.

| NunuNini a răspuns:

De marti? Azi e vineri.
Trebuia sa fii internata de urgenta. Sper ca acum cand iti scriu esti deja in spital. Altfel...

| Ana1687 a răspuns:

Eu îți recomand să te duci la urgente