| Chocolate_8650 a întrebat:

De o luna ma doare foarte tare un dinte din fata(are carie). Ma doare la ceva rece sau cand bate vantul afara si deschid gura.Cand incepe sa ma doare acel dinte ma dor toti.HELP ME!(funda)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DevilProject a răspuns:

Pai uite.Du-te la dentist ca nu e rau.te ajutabig grinPana atunci ia nurofen forte.E cel mai bun
Bafta!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal sa fie asa. Du-te cat mai repede la stomatolog. Fiind un dinte din fata, e important sa ajungi la stomatolog cat mai repede ca sa-l poata plomba fara modificari ale aspectului estetic. Daca cumva ai deja o plomba, inseamna ca se intampla ceva rau sub plomba.

| CeVreauEu a răspuns:

Din cate stiu eu ai o carie care e de al 2-lea grad. Nu stiu exact cum sa-ti explic dar la inceputu cariei este foarte putin adanca. Dupaia este oleaca mai adanca si acesta este al 2-lea grad cand te doare la ceva rece sau la ceva cald. Trebuie sa te duci la stomatolog pentru ca dupa aia va fi si mai adanca caria si e periculoshappy Succes:*

| 54ndy a răspuns:

Cu sare sau pastă de dinţi îţi amorţeşte.