| anonim_4396 a întrebat:

Am mancat ceva foarte rece si ma doare un dinte acum. Nu am carie, nimic. De ce doare? Si ce fac sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Probabil e o sensibilitate a dintelui. spala-te cu sensodyne.

| Latinmoon a răspuns:

Buna! puppy dog eyes
Sigur iti va trece nu te ingrijora puppy dog eyes, spala-te pe dinti si mai bea niste ceai te va ajuta.
Poate fi si din cauza curentului...
Mereu mancaruriile fierbinti/reci/acre dauneaza dintiilor asa ca ai mare grija incarca sa te feresti daca vezi ca esti sensibila, iar daca trebuie neaparat sa mananci sau sa bei cv de acest gen nu te grabi!winking
Take care! puppy dog eyes love struck
Te pup, pa pa! kiss

| michelia a răspuns:

Ai sensibilitate mare a smaltului.
Fa-ti gargara cu ceai caldut ( nu fierbinte) de musetel si doar daca nu trece ia un calmant gen antinevralgic sau algocalmin.