| 09Ioana09 a întrebat:

Bună! De o luna mi-am schimbat anticonceptionale iar acum doua zile am omis o pastila. Menstruația mea in mod normal ar fi trebuit sa vina pentru o săptămână dar mi-a venit astăzi. E din cauza pastilei omise?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Sa zici merci ca ti-a venit menstruatia si nu un bebelus
iar data viitoare cand omiti o pastila, mai bine nu faci sex neprotejat

| 09Ioana09 explică (pentru Zuzu1991):

Cine a pomenit ceva de sex?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru 09Ioana09):

Pai, de ce balarii iei anticonceptionale daca nu faci sex?!?
iar daca raspunsul e "sa imi regleze hormonii" atunci de ce te miri ca ti se schimba perioada menstruatiei daca schimbi anticonceptionalele?

| 09Ioana09 explică (pentru Zuzu1991):

Si vă mai mirati cand vi de spune ca nu gânditi. Nu asa ar fi trebuit sa reacționeze organismul meu. Am vrut o parerr dar primesc doar părerea unor.

| RealKing01 a răspuns:

Cand vad intrebari despre menstruatie ma bufneste rasu'.