| Daniel1981 a întrebat:

De o lună și ceva am început să scad în greutate. Aveam 56 spre 57, iar acum am ajuns la 54.9.
Am și o respirație greoaie.
Sunt băiat, 20 de ani, 1, 75 înălțime.
Bineînțeles, de mic sunt slab și am mai avut și in trecut respirația mai greoaie. Însă acum mă îngrijorează faptul că am scăzut puțin în greutate. E un semnal de alarmă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Se poate. Asta doar un medic specialist poate sa-ti spuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai scăzut în greutate așa aiurea? Ai ținut vreun regim ceva? Ai practicat sport? Sincer, nu e ok. Cumpărară și tu niște vitamine.

| Daniel1981 explică (pentru anonim_4396):

Sincer, nu sunt o persoana înnebunita după sport. N-am făcut cine știe ce efort. Faza e că în perioada asta am tot scăzut, iar urcat. Și tot așa.

| Cksihja a răspuns:

De ce nu te-ai dus la doctor să vezi ce problemă ai, e posibil să ai o infecție persistentă sau o alimentație incorectă.

| LeSuiton a răspuns:

Cred ca trebuie sa renunti la fumat.

| Daniel1981 explică (pentru LeSuiton):

Nu fumez happy

| LeSuiton a răspuns (pentru Daniel1981):

A ok, pai atunci apuca te de fumat iar dupa te lasi si o sa ti fie bine.