| zelgne a întrebat:

Buna!
De o perioada, imi simt muschii slabiti, adica daca fac efort, sau chiar stau nemiscat o perioada, cand incerc sa ma misc muschii tremura, sau cand ii tin semi-incordati, tremura, de exemplu cand incerc sa fac abdominale, cand sunt la un unghi de 45 de grade ca sa zic asa, incep toti mushchii sa se zbata, si tremura.Care ar fi problema? Un medic mi-a zis ca am tulburari neuro-vegetative, ar fi posibil din aceasta cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Da, tulburari neurovegetative posibil si crize de spasmofilie.Mergi si fa analize de calciu si magneziu si incepe un tratament.Pe langa tratamentul medicamentuos trebuie sa eviti stresul, oboseala, etc.

| katy a răspuns:

Lasa-mi msg pe privat, am o solutie care te-ar putea ajuta

| AstralConfessor a răspuns:

Anemie, fa analizele si vezi ce hemoglobina ai.