| ninette27 a întrebat:

De o vreme mi s-a infundat urechea. Mama mea spune ca de la apa. Adica atunci cand fac baie si imi spal parul ma bag cu capul sub apa. Dar am descoperit intr-o zi ca am o bucata de ceara si ca apa a intrat in ureche si dupa aceea a aparut ceara. Si simt tot timpul apa. Si mai e o chestie. Daca folositi des betisoare de urechi dezvatati-va de ele pentru ca in timpul acela voi va bagati mai tare ceara in urechi si de aceea se infunda. Dar faza de mai sus cu apa si cu ceara in acest caz e mai bine sa mergeti la ORL. Spun asta doar la cine are probleme.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Nu trebuie să doară, sunt cazuri în care nu doare deloc, și stai cu ea ani de zile. Așa că du-te la medic.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este o intrebare sau un sfat?

| ninette27 explică (pentru darrio2007):

Mai mult un sfat.

| darrio2007 a răspuns (pentru ninette27):

Ok.Am avut si eu probleme asemanatoare.Acum folosesc Audispray.

| Azµre a răspuns:

La tine s-ar putea să fie vorba de o otită! Du-te la un medic orl-ist.
Faza cu bețele de urechi este o prostie, nu e valabilă pentru toată lumea.
Vezi un medic pentru faza cu înfundatul urechii. Ceva nu e în regulă!

| ninette27 explică (pentru Azµre):

Dar nu ma doare urechea ci pur si simplu e infundata.

| Azµre a răspuns (pentru ninette27):

Nu trebuie să doară, sunt cazuri în care nu doare deloc, și stai cu ea ani de zile. Așa că du-te la medic.