| hackerulxxx a întrebat:

de aproape o saptamana nu mai au bine cu urechea stanga am folosit vreo 2 zile la rand betisoare de urechi eu de obicei nu folosesc, dimineata se infunda si mai tare dar in timpul zilei se mai desfunda putin dar tot nu aud la fel de bine cum auzeam inainte de durut nu ma doare deloc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu mai folosi betigase, fac mai mult rau decat bine. Picura in ureche ulei incalzit, la temperatura corpului, lasa-l vreo 5-10 min sa inmoaie ceara, apoi, cu o siringa (fara ac) cu apa, tot la temperatura corpului, te speli in ureche. Sau te poti duce la ORL sa faca operatia de spalare in ureche, este mai sanatos.

| mdany a răspuns:

Da,este posibil sa ai un dop de ceara.Se mai poate ca presiunea intracraniana sa fie putin mare si sa ti se infunde urechiile.Consulta un medic specialist in cazul acesta, si nu mai folosi betisoare de urechi caci doar mai rau faci, vei impinge dopul tot mai inauntru.

| Cimped a răspuns:

Probabil ai un dop de ceara. Iti recomand sa mergi la un consult ORL, unde iti va elimina ceara foarte usor.

| Alexandru_Duna_1982 a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor. Eu iti recomand sa merhi la doctor Constantinescu. Acolo nu trebuie sa faci programare ca la ORL, dar programul lui incepe la 15:00.