| Albu_Georgiana_2000 a întrebat:

Deci am aparat dentar din metal si in fiecare luna se desfac bracketi si uneori se desfac si singuri! Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Daca mananci alimente interzise (caramele, guma, etc) ti se desfac

Daca respecti indicatiile medicului inseamna ca nu a fost ala in stare sa le lipeasca cum trebuie, schimba medicul

3 răspunsuri:
| elena97890 a răspuns:

Nu mai manca alimente ce deterioreaza aparatul, daca nu e de la mancare atunci du.te la alt cabinet unde sa te trateze serios

| TrustMeNIbba a răspuns:

Schimba dentistul ca a facut misto de tine

| Nadinabubu a răspuns:

Ai grija la alimentatie si vorbeste cu dentistul tau.