| yo4ever a întrebat:

deci am o problema ajutorr! m am epilat pe picioare si m am iritat ...deci sunt rosie, ce as putea sa fac pentru aceasta problema, si cat mai repede pentru ca trebuie sa plec si nu vreau sa plec cu picioarele rosiilaughingcel mai rapid raspuns primeste funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iuliaoprea a răspuns:

Ulei de masline sau crema hidratanta

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O cremă calmantă după epilat, găsești la farmacie.
Pa, pa.

| anka a răspuns:

Exista creme si geluri care se folosec dupa epilat. Ca gest de urgenta da cu un pic de gheata.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu ai ce face, tocmai de asta nu se recomandă să te epilezi înainte de a pleca undeva, aşteaptă să treacă. Şi altă dată epilează-te seara ca peste noapte să treacă. Baftă!

| shtephie a răspuns:

Ulei de bebelush... daca ai prin casa :X

| cornel a răspuns:

Dai cu o crema de picioare

| RealLife a răspuns:

Trebuie sa te dai cu o crema de dupa epilat

| Alexstrasza a răspuns:

Da-te cu ulei de bebelus...tongue

| iuliaoprea a răspuns:

Sau te speli cu musetel si dai cu crema de galbenele

| Zero a răspuns:

Cea Mai rapida Soluti incearca te rog uleiul jonsons baby e bun si merge la iritatii ai grija sa te dai de cel putin 2 ori cu el inainte sa pleci
:* sper sa te faci bine happy

| ZuZuAleX a răspuns:

Asteapta pana maine dimineata iritatia va trecebig grin da cu putina apa recebig grin

| hehehe a răspuns:

Incearca cu gheatsa laughing big grin. Incearca. nu garantez ca merge.
Pe viitor te sfatuiesc sa folosesti o crema de calmare a pielii big grin.

| lory_7016 a răspuns:

Cu ceai de musetel, pui apa la fiert impreuna cu floarea de musetel, lasi sa fiarba 10 min., stingi aragazul si lasi sa se raceasca, dupa care stergi pielea cu ajutorul uni disc demachiant, in 2 ore dispare iritatia.Bafta.