| DanceIsMyLife a întrebat:

TPU! CHIAR AM NEVOIE DE VOI ACUM! Maine pe la 1 ma duc la epilat, dar problema e ca eu am piele foarte sensibila si ma inrosesc rau pe picioarestraight face. Iar maine pe la 5 si ceva e ziua unui prieten foarte bun si nu vreau sa fiu cu picioarele rosii. Ce as putea sa fac ca sa nu ma mai inrosesc rau? Sau sa-mi treaca roseata! FUNDA:*

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Nu prea ai ce face. daca te epilezi acum special pentru aniversare nu te mai epila cu ceara, fa-te si tu cu crema si data viitoate te epilezi cum vrei. si crema e foarte buna si nu irita pielea ca ceara dar sa ai grija sa testezi un pic daca nu ai mai folosit si spui ca ai pielea foarte sensibila.

4 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Nu prea ai ce face, asa se intampla si la mine si roseata persista cam 12 ore.Da-te cu putin fond de ten, sau aplica o crema (care nu cred ca te va ajuta prea mult).

| DayByDay a răspuns:

Pai intreab-o pe cosmeticiana happy cu siguranta stie.

| AAndrei_Andrei_1996 a răspuns:

Foloseste o crema hidratanta pentru a-ti trata pielea si pentru a-ri trece roseala.

| robertaasdfghj a răspuns:

E cam imposibil poti incerca sa pui ulei de corp (chiar de bebe daca ai piele sennsibila) sau pudra sau o crema hidratanta dar daca nu e la piscina iti poti pune linistita niste ciorapi de plasa