| Nikoooooooo a întrebat:

Deci am o problema...de mica aveam pistrui, si acum as vrea sa scap de ei... ce as putea face? este vreo crema ceva? sau ceva leacurinu stiu dar nu ii mai suport deoarece vara ies in evidenta ff mult, unii imi spun ca imi sta ff bine cu ei dar eu nu mai vreau multumesc sh promit ca va dau fundita+vot la fiecare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| queerkulture a răspuns:

Stiu ca exista posibilitatea de a-i indeparta printr-o operatie cu laser. Sau diverse "leacuri babesti": http://www.libertatea.ro/detalii/articol/cum-scapi-de-pistrui-237425.html
Pe bune acum, de ce vrei sa-ti "scoti" pistruii? Sunt foarte draguti.

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Uite cateva remedii naturiste pe care le poti incerca: http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-lentigo-pistrui

| AdonisSmecherul a răspuns:

Salut am vazut ca a mai zis cineva ca daca ai pistrui date cu lapte da nu stiu daca functioneaza funda?big grin

| Albita361_6365 a răspuns:

Si eu am dar nu vreau sa scap de ei (si sunt cea mai tare din clasa mea)