| Neagu_Andrei_1996 a întrebat:

Salut, ieri am fost la piscina si am stat acolo 4-5 ore.
Tin sa mentionez ca pentru prima oara am incercat sa sar si sa ma invart (frontflip) si de 2-3 ori am cazut pe burta si m-a intepat tare. Dupa, am mai sarit de 5-6 ori la fel dar am picat destul de ok.
Azi de dimineata m-am trezit cu greata dar mi-a trecut.
Dupa am mancat niste ardei umpluti(2 mari) si am plecat afara imediat dupa ce am terminat.
Ne-a prins ploaia asa ca am alergat extrem de repede si am obosit.
Cand am ajuns acasa am observat cand tusesc, ca ma doare pe langa centura pelviana (aproape pe la apendice).
Acum mi-e putin greata dar sunt ok.
Nu ma doare cand merg, nu ma doare cand imi ridic piciorul spre piept stand intins.
Ma doare doar cand tusesc sau ma incordez(cand fac treaba mica sau treaba mare).
Sper sa nu fie apendicita, ci doar o intindere (asa mi-a zis si mama care e asistenta).
Voi ce credeti? (o sa merg maine la medic deoarece nu sunt in Bucuresti, dar sper sa-mi raspundeti prin comentarii cu ce credeti voi)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Apendicita pe scurt e inflamarea apendicelui si nu se face nici de la o lovitura cu pumnul nici de la sarirea de sus intr-o piscina, ea nu se poate face intentionat happy Deci nu ai cum sa ai apendicita din aceasta cauza.

| Neagu_Andrei_1996 explică (pentru Simpatic):

Dar s-ar putea sa am?
m-a durut din cand in cand pe langa buric ( mai in dreapta pentru cateva momente )
iar durerea cand tusesc a ramas=[

| Simpatic a răspuns (pentru Neagu_Andrei_1996):

Iti amorteste piciorul drept? e unul din simptomele apendicitei alaturi de alternanrea diaree, constipatie.
Cum am zis in cazul tau nu e apendicita, dar consulta un medic sa afli ce e.

| Neagu_Andrei_1996 explică (pentru Simpatic):

Imi mai amorteste talpta dar din cauza pozitiei.
Azi dupa ce am vazut ca ma doare am avut nevoie la baie si am avut un scaun mai moale ca de obicei. ( nu era diaree)

| yonycka16 a răspuns:

Buna!
Cand tragi aer adanc in piept ai vreo durere?

| Catrice a răspuns:

Unde e ala de vroia sa facă apendicita și nu știa cum laughing
Apendicita de la piscina mișto tocmai ai inventat o noua boala. Meriți un Nobel.

| Neagu_Andrei_1996 explică:

Tin sa mentionez ca ma doare fix intr-un punct, nu se extinde durerea