| raduku12 a întrebat:

Am 16 ani si de vreo 3-4 zile sunt racit si ma doare in partea dreapta sub coasta (cand merg mai repede si respir mai adanc). Medicul de familie a zis ca obosesc repede (dar fac fotbal de 7 ani si nu ma intepat cand am alergat niciodata dar acum ma doare cand merg). Sa fie de la raceala oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| GabyAdicaEu a răspuns:

Posibile semnde de diabet, iti recomand sa consumi avocado dar este posibil sa ai o infectie in corp cauzata de la raceala, tot ce iti recomand este:
-un avocado pe zi chiar 2
-ceai musatel
-si penicilina (de recomandat injecti) dar exista si medicamente!

| Danutza27 a răspuns:

Du-te la internist, dar inainte zici ceva rugaciuni sa fie si ceva de capul lui