| neneacs a întrebat:

Buna
deci sunt baiat si am 14 ani...
Am observat de aproximativ 10 zile ca am in sanul drept ceva tare si in cel stang nu am nimic...
Iar sanul drept a inceput sa creasca...
Stie cineva raspunsul la acest lucru?
sau cine a avut asa ceva daca se poate sa lase un raspuns cu ce a facut si daca este ceva grav
edit.si sfarcul ala mic intra inauntru si nu pot sa-l scot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Esti in perioada pubertatii.Este ceva normal.Vei avea aceleasi probleme si la celalalt san.Nu te speria.Toti am trecut prin asta.

| neneacs explică (pentru darrio2007):

Da dar sanul sa creasca e ceva normal?

| darrio2007 a răspuns (pentru neneacs):

Nu creste. Sfarcul va fi tare si dureros un anumit timp.

| neneacs explică (pentru darrio2007):

Aha ori mai am eu altceva ori de la grasime chiar daca nu sunt prea gras si am 53 de kg

| darrio2007 a răspuns (pentru neneacs):

Nu are nici o treaba greutatea ta cu ce ti se intampla acum.Este o perioada de trecere de la copilarie la adolescenta.Cu care toti ne confruntam sau ne-am confruntat.

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Hormonii, stai calm. Si eu am patit treaba asta, doar la stingul daca imi aduc bine aminte. Fac 34 de ani in 2 saptamini si uite ca n-am murit inca. happy

| neneacs explică (pentru KodrutZ):

Da dar sanul sa creasca e ceva normal?

| KodrutZ a răspuns (pentru neneacs):

Se mai intimpla. Poti sa te duci la un endocrinolog ca sa te linistesti.

| kar1GaNNN a răspuns:

Mda si eu am patit aceiasi treaba intai se umlfa dreptu dupa care se umfla si stangul.
Stai linistit nu e nimic grav dar ai grija sa nu te lovesti ca te va durea rau.
Ai grija de tine, pa, pa!

| LucianStroe a răspuns:

Esti sigur ca esti baiat? happy