| Me29 a întrebat:

Buna Deci urmeaza sa-mi scot molarii de minte toti 4 pentru a-mi pune aparat dentar. Cei de sus mi s-a spus ca vor iesi repede insa cei de jos nici macar nu au radacina si sunt inca in os. Cu toate acestea ei pot fi scosi. Ma intreb insa cum : prin operatie sau o extractie normala? Daca mai e cineva care si-a extras molarii de curand si are aceeasi problema ca a amea va rog sa-mi spuneti cum s-a procedat si daca va durut.Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Empathizer a răspuns:

Consulta si alt dentist, pentru o a doua opinie. Poate ca e vreo metoda de fixare a aparatului dentar de molarii existenti, in marea majoritate a cazurilor este posibil.