| AnnnaMarrria a întrebat:

Buna :* deci. vreau sa imi lipesc niste bobitze pe limba laughing sa para ca am pierce..si ma gandeam la super glue sau un alt lipici? Se poate intampla ceva daca pun super glue pe limba? Multumesc :X Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Da, poti sa mori.

| BroascaCuElice a răspuns:

De ce nu iti pui pierce?

| AnnnaMarrria explică:

Fratilooor...v'am intrebat dracu! nu i nevoie sa ma injurati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soro, eu sunt blondă şi pot orcând să întreb asta. Tu ce scuză ai?

I don't want to live on this planet anymore!

| JamilaGizeh a răspuns:

Doamne... sa nu faci tampenia asta
1. e toxic
2.o sa se usuce si o sa-l mai iei cu foarfeca
3.nu incerca!

| AnnnaMarrria explică (pentru JamilaGizeh):

Ok...merci pentru raspuns :p

| Pearl01 a răspuns:

Aoleu fata draga, ce-ti venii?laughing Cum sa-ti lipsesti mai "bobitele" tale cu superglue si pe limba?straight face Tu-ti dai seama ce poti patii din cauza unei prostii? Limba este un organ sensibil, iar superglue-ul contine tot felul de chimicale si substante toxice, s-ar putea sa ai o reactie(sa ti se umfle limba, sa ti se coloreze etc) mai ales ca si mananci cu ea. Incearca sa eviti problemele si lasa tu prostiile cu falsul "pierce" ca esti ok si asa. Cand mai cresti iti poti baga un pierce adevarat, insa pana atunci las-o mai moale, ca dupa tu suferi.

| RΔϟVAη a răspuns:

Da,da e bine! Pune super glue tot tubuletul ca e bine.Si aracet daca vrei. Esti proasta cum sa-ti lipesti cu super glue limba? Daca vrei pierce du-te si puneti... Sau nu te lasa mami?puppy dog eyes laughing

| DulcicaTa a răspuns (pentru RΔϟVAη):

Nu mai injura fata...Mai nesimtitule...Vezi-ti de treaba! Sau daca vrei sa raspunzi la intrebare raspunde frumos!

| AnnnaMarrria explică (pentru RΔϟVAη):

MamI ma alsa! doar ca imi e frica laughing

| puscasul a răspuns:

Nuti lipi si cand vr sa le dai jos laughing cum o mai faci iti face rana pe limba laughing

| Allexutsu a răspuns:

Buna,din pacate nu te-as sfatui sa-ncerci cu super glue in primul rand ca este toxic in al 2-lea rand nu stii daca se lipeste si daca se lipeste cand il vei desplipi ti se poate lua o parte buna din limba cu tot cu "bobitza"... Daca vrei neaparat sa para ca ai pierce si este doar pentru o perioadata de timp vezi ca exista la magazin un fel de cercei ceva mai mari cu magnet... poti incerca unul din aceia, sper ca te-am ajutat bafta

| AnnnaMarrria explică (pentru Allexutsu):

Am mai incercat...si nu prea sta happy Oricum merci :*

| ToxicLollipopx a răspuns:

Nu este recomandat. superglue-ul este toxic si nu rezista pe suprafete permanent umede. exista pierce-uri pe magnet ..adica pui unul pe limba si celalalt sub. bFunda?

| DulcicaTa a răspuns:

Da! Femeie, esti nebunaa?! laughing Se pot intamla maaaaari probleme grave!

| AnnnaMarrria explică (pentru DulcicaTa):

Nu's nebuna! de aia am si intrebat laughing

| Ndr27 a răspuns:

Decat sa-ti lipesti bobite pe limba cu substante toxice. E mai sigur sa iti faci unul real.

| Karynutzaaa a răspuns:

laughing) esti neuuunaaaa?laughinglaughing

| Ionutz_Octavian_Savu_1997 a răspuns:

Deci, practic ca sa scapi de ele trebiue sa iti tai limba. Funda?

| Angel_Alexis_1995 a răspuns:

Decii daca vrei sa ramai cu alea toaata viata n`ai decat. Da` daca n ma insel super glue nu se lipeste pe suprafete umedetongue Si cred ca for fi si urrmari desigur...adica mai bine te-ai duce la un doctor...sau renunta la ideea asta si du-te la un salon specilaizat in pierccenguri si intreaba ce poti face dar fara si iti gauresti limba happy Sunt sigura ca exista si alte metode. Funda?smug